ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Jakie znamy metody przetwarzania blach?

Blachy znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu, począwszy od budownictwa, poprzez motoryzację, a na wykończeniach wnętrz kończąc. Dzięki różnorodnym metodom ich przetwarzania inwestor może uzyskać pożądane kształty oraz rozmiary. Przetwarzaniem blach zajmują się wyspecjalizowane firmy, jak Metconcept.

Dzięki zastosowaniu blach możliwe jest wykonywanie różnego rodzaju pokryć dachowych, fasad budynków, wykończeń wnętrz, a także elementów maszyn czy urządzeń. Aby tego rodzaju zlecenia mogły zostać wykonane potrzebna jest nie tylko bardzo dobra jakość materiału, ale również fachowe zaplecze techniczne. Przy przetwarzaniu blach niezwykle ważna jest precyzja oraz powtarzalność.

Do najpopularniejszych metod przetwarzania blach możemy zaliczyć gięcie blachy oraz jej cięcie, np. metodą Water Jet.

Jak wygląda gięcie blach?

Gięcie blachy wykonywane jest na specjalnie do tego przygotowanej maszynie ? prasie krawędziowej, wyposażonej w stemple oraz matryce. Obrabiana blacha jest gięta przy pomocy belki dociskowej, która ma siłę 1700 kN. Firma Metconcept zapewnia gięcie blach, które charakteryzuje się przede wszystkim powtarzalnością. Istnieje możliwość wykonania gięcia w różnych płaszczyznach, co dodatkowo sprzyja realizacji nawet trudniejszych zleceń.

Jak wygląda cięcie wodą?

Woda to idealny materiał nadający się do cięcia blach o różnej grubości. Dzięki wykorzystaniu strumienia wody o bardzo wysokim ciśnieniu można z idealną wręcz dokładnością wycinać otwory w blachach oraz ciąć ten materiał na wybrany przez klienta wymiar. Woda nie niszczy blachy ani nie zmienia jej struktury.