ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Oferta

Robimy wszystko to co dobrzy inżynierowie robić muszą.

Od A do Z ? od koncepcji po realizację.

Prace inżynieryjne ? w tym czujemy się najlepiej !

Ciężka praca ? nie boimy się jej. A nawet? kochamy ją !

Pamiętaj, że MetConcept jest dla Ciebie.

Nasi ludzie czuwają ? kontakt znajdziesz łatwo.

 

tniemy wodą!

Możliwości, jakie oferuje cięcie wodą waterjet SmartJet2040 sprawiają, że cięcie wodą jest procesem łatwym, szybkim i, przede wszystkim, bezpiecznym. SmartJet idealnie nadaje się do obróbki metalu, szkła, materiałów o grubości do 66MM oraz bardzo dobrze spisuje się podczas cięcia dużych arkuszy materiałów. SmartJet posiada pompę o mocy 40HP.


więcej

utrzymanie ruchu

Prowadzimy prace utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych. Jesteśmy w stanie asystować przy powstawaniu produktu od serwisowania magazynów składowych i ramp przeładunkowych po modernizację całych linii konfekcjonujących.

Mamy doświadczenie w realizacjach logistycznych przenoszenia linii produkcyjnych międzykontynentalnie, rozumiemy presję czasową przestojów produkcyjnych, a do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie.

 


więcej

konstrukcje stalowe

Specjalizujemy się w budowie rurociągów kwasoodpornych, stalowych i tworzywowych dla płynów agresywnych. Zajmujemy się wznoszeniem konstrukcji stalowych, aluminiowych i kwasoodpornych. Mamy bogate doświadczenie z każdym rodzajem stali kwasoodpornej, w szczególności AISI301, AISI304, AISI304L, AISI316, AISI316L, AISI316Ti. Dysponujemy sprzętem oraz ekspertyzą do samodzielnego montażu instalacji polietylenowych (PE), polipropylenowych (PP) oraz PVC.

Wykonujemy i montujemy zbiorniki oraz mieszalniki w trudno dostępnych miejscach, platformy, estakady technologiczne zewnętrzne i wewnętrzne. W miarę potrzeb klienta bierzemy czynny udział w każdym z etapów tworzenia: projektowaniu, produkcji oraz adaptowaniu konstrukcji do środowiska produkcyjnego.


więcej

technologia instalacje
technologiczne

Szeroki zakres naszej działalności zajmuje wykonywanie rurociągów przesyłowych oraz instalacji technologicznych przeznaczonych do przesyłania płynów lub gazów. Instalacje rurowe mogą być montowane wewnątrz budynków procesowych, jak również jako rurociągi zewnętrzne np. na estakadach. Dysponujemy również sprzętem oraz ekspertyzą do samodzielnego montażu instalacji polietylenowych (PE), polipropylenowych (PP) oraz PVC.


więcej

gięcie blachy

Usługi gięcia wykonujemy prasą krawędziową ze sterowaniem numerycznym CNC, przeznaczoną do gięcia płaskich blach metalowych. Obrabiany przedmiot wyginany jest siłą belki dociskowej poruszającej się w dół. Siła nacisku sięga 1700 kN. Pozwala to na obrabianie elementów do grubości 15mm.


więcej

30 lat doświadczenia
historia

Firma powstała w 2005 roku. Od tego czasu prowadzimy działalność na terenie całego kraju, a nasze portfolio obejmuje również szeroki zakres prac w Europie i nie tylko.

Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem spawaczy, zgrzewaczy oraz monterów. Konstrukcje stalowe wykonujemy godnie z normą EN 1090 oraz EN ISO 3834-3, co zostało potwierdzone przez TUV Rheinland. Wciąż poszerzamy nasz park maszynowy o nowoczesne i precyzyjne urządzenia, które pozwalają nam być firmą niezależną i znacząco wpływają na nasze ceny i dyspozycyjność.

  • Doświadczenie w prowadzeniu prac nietypowych i trudnych
  • Wykwalifikowany zespół inżynierów, spawaczy i monterów
  • Precyzyjny, nowoczesny park maszynowy
  • Usługi spawalnicze, cięcie oraz gięcie blach, zgrzewanie tworzyw
  • Indywidualne podejście do każdego zamówienia
  • Elastyczność w podejściu do realizacji zleceń
  • Doświadczenie w realizacji zleceń w każdym miejscu Polski i Świata
  • Nieprzerwane dążenie do rozwoju i ulepszania technologii produkcyjnych i zarządzania produkcją

Park maszynowy

Hydrauliczne nożyce gilotynowe

Profesjonalne hydrauliczne nożyce gilotynowe przeznaczone do prostoliniowego cięcia elementów blachy o szerokości do 3100mm i grubości sięgającej do 10mm ze stali nierdzewnych, metali kolorowych i innych materiałów.

Rurociągi i instalacje

Zamknięta głowica orbitalna pozwala nam spawać automatycznie metodą TIG rury, kolanka, złącza w zakresie średnic od fi25mm do fi115mm. Spawanie orbitalne wymaga odpowiednio przygotowanych materiałów. W związku z tym cięcie elementów przed spawaniem musi być wykonane idealnie prostopadle do osi. Służy nam do tego przecinarka orbitalna do rur o średnicach od fi5mm do fi121mm.

Spawanie metodami tradycyjnymi oraz w osłonie argonu

Korzystanie z różnych metod spawalniczych pozwala nam zajmować się kompleksowo złożonymi pracami. Spawamy aluminium, stale nierdzewne i kwasoodporne, stale czarne i tworzywa sztuczne.

System cięcia łukiem plazmowym

Jesteśmy w posiadaniu przenośnej przecinarki plazmowej. Technologia pozwala na cięcie metali przewodzących, takich jak stal miękka, stal nierdzewna czy aluminium o grubości do 32mm oraz przebijania elementów o grubości do 19mm.

Systemy automatycznego cięcia blach, rur, prętów i profili

Zautomatyzowany system przecinania prętów i rur o średnicach do fi250mm oraz profili kształtowych o wymiarach do 320x130mm wykonanych ze stali, metali kolorowych i tworzyw sztucznych. Przecinanie może odbywać się w płaszczyźnie prostopadłej do osi wzdłużnej przecinanych detali, jak również pod dowolnym kątem w zakresie do 60st.

Zaginarka hydrauliczna

Dzięki maszynie możemy z szybkością 10 gięć na minutę, dokładnie zaginać elementy o grubości 0,5~6mm dla stali miękkiej oraz 0,5~3mm dla stali nierdzewnej. Układ docisku oraz narzędzie umożliwia wykonanie zróżnicowanych kształtów.

Zwijarka

Posiadamy także 3-walcową zwijarkę do blach o max. szerokości roboczej 1300mm oraz max. grubości 4,5mm, która służy nam do walcowania blachy oraz zwijania rur i stożków.

Przecinarka wodna Waterjet

Tniemy strumieniem wody wszystkie materiały z wyjątkiem tych reagujących z wodą.

Stół maszyny ma wymiary 4×2 metry, maksymalna grubość materiału to 305mm. Wycinanie wodą nie powoduje odkształceń materiałów, obróbka dodatkowa rzadko jest konieczna a tworzenie zadziorów nieliczne.

Prasa krawędziowa

Usługi gięcia wykonujemy prasą krawędziową ze sterowaniem numerycznym CNC, przeznaczoną do gięcia płaskich blach metalowych.