ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Stemple, matryce itd., czyli narzędzia potrzebne przy gięciu blach

Gięcie blach musi być wykonane precyzyjnie. Ważna jest odpowiednia jakość, powtarzalność, przygotowanie elementów, które będą się charakteryzować bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Wykorzystanie takich elementów, jak stemple czy matryce pozwalają zawsze osiągnąć zamierzony efekt.

Firma MetConcept zajmuje się profesjonalnym gięciem blach. Nie było by to możliwe bez nowoczesnego wyposażenia. Najskuteczniejszą oraz najbardziej praktyczną metodą gięcia blachy (różnego rodzaju) jest oczywiście praca z wykorzystaniem prasy krawędziowej. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że klienci bardzo często zgłaszają się z dość nietypowi zleceniami, potrzebując specjalistycznego gięcia na kilku płaszczyznach. Jest to oczywiście możliwe dzięki temu, że prasa posiada sterowanie CNC.

Wykonanie gięcia blachy zgodnie z projektem, a tym samym spełnienie oczekiwań klientów nie byłoby możliwe również dzięki takiemu wyposażeniu, jak stemple oraz matryce. Należą one do podstawowego wyposażenia i umożliwiają sprawną realizację zadań.

Matryca oraz stempel do prasy krawędziowej umożliwiają gięcie blach z dokładnością do 0,05mm. oraz uzyskanie automatycznej powtarzalności. W przypadku, gdy klient składa nietypowe zamówienie istnieje możliwość wykonania tych elementów na zamówienie. Jest to oczywiście związane z wydłużeniem czasu pracy oraz większym kosztem. Wyposażenie MetConcept pozwala na wykonywanie elementów giętych, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością, stabilnością wymiarową oraz niezmiennymi parametrami technicznymi.