ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Jak samodzielnie wykonać witraż?

Mówisz witraż ? myślisz kościół? Witraże kojarzą nam się z obiektami religijnymi. Tymczasem może to być doskonała dekoracja naszego domu lub mieszkania. Jeżeli mamy trochę wolnego czasu możemy wykonać tę niepowtarzalną ozdobę samodzielnie. Będzie to dla nas doskonała rozrywka.

Czego będziemy potrzebować?

Zacznijmy od kartki papieru na, której przygotujemy projekt naszego witrażu. Następnie musimy się zatroszczyć o szkło z którego wykonamy naszą ozdobę. Przy wycinaniu szklanych elementów warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. MetConcept wykorzystuje do tego celu kilka metod, wśród których znajduje się także cięcie strumieniem wody. Korzystając z takiej usługi otrzymamy bardzo precyzyjnie wykonane elementy z niskim nakładem kosztowym.

Do wykończenia naszego dzieła potrzebny będzie drut cynowy oraz lutownica i płyn lutowniczy. Jeżeli mamy wszystko możemy przystąpić do pracy.

Instrukcja ?krok po kroku?

Zaczynamy od szablonu ? powinien być wykonany w skali 1:1. Następnie wycinamy poszczególne elementy i odrysowujemy je na kolorowym szkle. Kolejnym krokiem jest przygotowanie wyciętego wcześniej szkła.

Układamy szklane elementy tak, by uzyskać oczekiwany wzór, a miejsca styku szklanych szybek smarujemy płynem lutowniczym. Następnie rozgrzaną lutownicą roztapiamy przygotowany drut cynowy i lutujemy nasz witraż. Ważne jest, żeby lutowanie wykonać z dwóch stron. Jako, że cyna schnie bardzo szybko, to już po kilku minutach nasza dekoracja jest gotowa. Teraz możemy cieszyć się jej widokiem i z dumą prezentować sąsiadom i znajomym.