ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Problemy związane z serwisem regałów grawitacyjnych

Duże zakłady produkcyjne chcąc usprawnić proces magazynowania oraz wydawania towaru z magazynu inwestują w przemysłowe systemy regałów magazynowych przystosowanych do ich profilu produkcji oraz potrzeb. Idealnym rozwiązaniem dla przechowywania towarów zapewniającym płynną rotację i zachowanie zasady FIFO (pierwsze weszło – pierwsze wyszło) są regały grawitacyjne.

Wymienione systemy są często wybierane jako, że zapewniają dużą oszczędność czasu, eliminują utrudnienia przy realizacji zamówień oraz zapewniają maksymalną kontrolę stanów magazynowych. Regały są wyposażone w korytarze przepływowe o niewielkim spadku, po których przesuwają się składowane palety napędzane siłą grawitacji. Korytarze zbudowane są z rolek oraz rolek z hamulcami aby kontrolować przepływ palet.

Serwisowanie regałów magazynowych

Posiadanie takich systemów wiąże się jednak z obowiązkiem serwisowania  i przeglądów. Firmy sprzedające regały grawitacyjne oczywiście mają w swojej ofercie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jednak często bywa tak, że ich siedziba mieści się daleko od zakładu klienta, a liczba zatrudnionych serwisantów jest mocno ograniczona. A przecież duża fabryka nie może pozwolić sobie na utrudnienia w realizowaniu zamówień z powodu awarii w regale magazynowym. Grozi to nie tylko stratami finansowymi ale również nastąpieniem wypadku przy pracy. Zakłady przemysłowe, którym zależy na płynności w magazynowaniu swoich produktów oraz bezpieczeństwie pracowników korzystają z usług firm prowadzących utrzymanie ruchu w zakładach produkcyjnych.

Doświadczenie w utrzymaniu ruchu w przemyśle

Firma, która ma doświadczenie  w  prowadzeniu prac utrzymania ruchu oraz serwisu regałów przepływowych będzie systematycznie kontrolować sprawność rolek oraz rolek hamujących. Pomoże stworzyć zabezpieczenia BHP zgodnie z indywidualnymi potrzebami zakładu. Przykładem może być METCONCEPT, które zatrudnia wielu wprawnych specjalistów z zakresu utrzymania ruchu oraz wykwalifikowanych spawaczy.