ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Powody, dla których gres najlepiej ciąć wodą

Gres jest świetnym materiałem dekoracyjnym. Z powodzeniem wykorzystujemy go w szeroko rozumianym budownictwie oraz dekoratorstwie. Okładziny ścienne, wykończenie podłóg czy schodów ? to tylko najpopularniejsze zastosowania.

Na pewno każdy specjalista od układania płytek choć raz w życiu spotkał się z problemem cięcia gresu  i wycinania w nim otworów. Zniszczone płytki, wyszczerbione krawędzie, strata czasu oraz niepotrzebne nerwy ? to właśnie skutki uboczne braku zastosowania odpowiedniej metody cięcia, czyli technologii water jet. Cięcie gresu wodą to w tej chwili standard i rozwiązanie pozwalające na wykonywanie swojej pracy szybciej oraz dokładniej. Dlaczego w porównaniu z innymi metodami cięcia woda jest tak bardzo atrakcyjna? Powodów jest co najmniej kilka.

1. Czas

Cięcie gresu wodą jest szybsze. Pracę wykonuje za nas maszyna, która jest dużo sprawniejsza niż najbardziej wyćwiczona ludzka ręka. Wykonanie cięcia prostego lub cięcia pod kątem 45 stopni, nie wspominając o wycinaniu otworu trwa o wiele krócej.

2. Dokładność

Gres jest niezwykle twardym materiałem. Dlatego jest stosowany wszędzie tam, gdzie występuje duże natężenie ruchu. Jego cięcie tradycyjnymi metodami po prostu nie jest skuteczne. Cięte krawędzie są szorstkie i nierówne, wymagają dodatkowego szlifowania. W miejscach, gdzie liczy się dokładność cięcie wodą jest więc niezastąpione.

3. Estetyka i brak uszkodzenia materiału

Ułożone płytki, które mają poszarpane krawędzie lub wyszczerbione fragmenty nie są estetyczne. Również płytki, gdzie otwory nie mają kształtu koła i równych krawędzi nie są przez nas akceptowane. Dzięki cięciu  gresu wodą można takich problemów uniknąć. Zwiększy to komfort pracy fachowca oraz podniesie ogólną estetykę wykończenia.