ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Popularne konstrukcje stalowe – przykłady zastosowań

Projektowanie oraz wykonywanie konstrukcji stalowych wymaga od wykonawcy posiadania odpowiednich kwalifikacji oraz zaplecza technicznego. Konstrukcje można wykonywać ze stali węglowych i kwasoodpornych, a także aluminium. Do najpopularniejszych konstrukcji należą chociażby: podesty, pomosty czy estakady.

Konstrukcje stalowe są powszechnie wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale również w przemyśle. To właśnie dzięki nim możliwe jest wykonywanie np. ciągów komunikacyjnych w halach magazynowych czy produkcyjnych, ale również linii technologicznych, pakujących, produkcyjnych czy sortujących. Konstrukcje stalowe mogą znajdować się również w obiektach biurowych czy specjalnego przeznaczenia, np. rolniczych. Jakie są najpopularniejsze konstrukcje stalowe, które może wykonać chociażby firma Metconcept? O to kilka z nich?

Estakady stalowe i inne ciągi komunikacyjne

Są stosowane w różnego rodzaju fabrykach, zakładach produkcyjnych czy magazynach rolniczych. Mogą mieć różnorodne zastosowanie, począwszy od typowych ciągów komunikacyjnych, poprzez drogi ewakuacyjne, a skończywszy na tak zwanych łącznikach.

Konstrukcje wsporcze

Wykonywane ze stali konstrukcje wsporne mogą służyć jako elementy wykorzystywane w budownictwie, instalatorstwie lub ciepłownictwie. Ich zadaniem jest podtrzymywanie elementów stalowych, szklanych lub betonowych.

Pomosty i barierki

Są elementami konstrukcyjnymi i wykończeniowymi różnego rodzaju wnętrz, w tym wnętrz biurowych i mieszkalnych. Mogą przybierać różne kształty, dzięki czemu idealnie pasują zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji.