ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Na czym polega technologia cięcia wodą, czyli WaterJet?

WaterJet to bardzo precyzyjna metoda cięcia rozmaitych materiałów przy pomocy strumienia wody o bardzo wysokim ciśnieniu. Możliwość dodatkowego stosowania ścierniwa powoduje, że technologia ta może być wykorzystywana do cięcia najgrubszych i najtwardszych materiałów.

Zastosowanie metody WaterJet pozwala na uniknięcie wielu ograniczeń występujących w przypadku innych metod ? cięcia laserowego lub plazmowego.

Duża precyzja i mały wpływ na materiał

Cięcie przy wykorzystaniu strumienia wody to jednocześnie metoda bardzo precyzyjna. Uzyskiwana dokładność cięcia sprawia, że nie jest koniczna dalsza obróbka materiału. Wpływa to pozytywnie na przyspieszenie procesu produkcyjnego i powoduje znacznie obniżenie kosztów.

Warto podkreślić, że w przypadku technologii WaterJet, materiał nie jest narażony na oddziaływanie wysokich temperatur. Dzięki temu nie zmieniają się jego właściwości mechaniczne i nie dochodzi do odkształceń.

Uniwersalność

Technologia WaterJet może być wykorzystywana w obróbce wielu materiałów. Obecnie metoda ciśnieniowo-ścierna wykorzystywana jest do cięcia materiałów bardzo twardych jak metal, kamień, beton czy ceramika, jak również do cięcia elementów wykonanych z gumy lub z pianki. Takiego zakresu możliwości nie daje żadna inna technologia.

Ta uniwersalność, w połączeniu z innymi zaletami, sprawiła że metoda WaterJet stała się bardzo popularna i jest chętnie wybierana nawet przez najbardziej wymagających klientów.