ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Metody docinania płytek gresowych

Gres jest niezwykle popularnym materiałem wykończeniowym stosowanym w budownictwie mieszkaniowym oraz lokalach usługowych. Może być wykorzystany jako okładzina podłóg, schodów, ścian czy blatów. Cięcie wodą jest najpopularniejszą metodą jego obróbki.

Gres idealnie prezentuje się w mieszkaniach, domach, gabinetach, biurach czy sklepach ? wszędzie tam, gdzie zależy nam zarówno na estetyce, jak i trwałości. Warto wspomnieć, że mimo bardzo dobrych parametrów wytrzymałościowych płytki gresowe są wyjątkowo trudne w obróbce, a szczególnie w cięciu. Bardzo trudne jest również wycinanie w płytkach otworów (na przewody lub gniazda elektryczne). Rozwiązaniem jest metoda Water Jet ? ciecia wodą, która jest stosowana przez naszą firmę.

Cięcie płytek gresowych wodą

Woda stanowi idealny materiał tnący. Dzięki niej można ciąć dowolne płytki na wymiar, zachowując ich oryginalny wygląd oraz parametry techniczne. Dokładność cięcia wodą wynosi 0,1 milimetra, a sam proces jest sterowany komputerowo. Nie ma więc możliwości pomyłki i można docinać materiał na określony wymiar.

Równe i gładkie krawędzie

Cięcie wodą pozwala uzyskiwać efekty, które nie są możliwe do osiągnięcia przy wykorzystaniu np. maszyn z tarczami. Krawędzie płytek po cięciu wodą są idealnie równe, gładkie, a same płytki nie zmieniają koloru.

Brak uszkodzenia materiału

Gres często jest materiałem bardzo drogim. Podczas cięcia wodą nie powstaje temperatura, nie zmieniają się właściwości gresu. Nie dochodzi również do powstawania zarysowań, zmian koloru czy innych uszkodzeń mechanicznych.