ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Jakiego rodzaju materiały można ciąć wodą?

Wycinanie różnorodnych kształtów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem jest nie tylko wygodne, ale również bezpieczne dla obrabianego materiału. Cięcie wodą ? popularne zwane technologią water jet pozwala ciąć różnorodne materiały bez utraty ich właściwości mechanicznych.

Technologia water jet ? cięcie strumieniem wody jest powszechnie wykorzystywana do produkcji różnego rodzaju elementów maszyn i urządzeń, do tworzenia elementów dla branży motoryzacyjnej czy instalatorskiej, a także w branży budowlano-remontowej. Spectrum zastosowania jest szerokie, gdyż technologia CNC umożliwia cięcie materiałów o znacznej grubości oraz o różnorodnej strukturze.

Jak to działa i dlaczego jest skuteczne?

Podstawą działania jest woda pod bardzo wysokim ciśnieniem, wypuszczana ze specjalnej dyszy sterowanej komputerowo. Strumień wody trafiając na materiał przecina go i nadaje mu pożądany przez klienta kształt. Ważnym aspektem pracy z technologią warter jet jest jej bezpieczeństwo dla obrabianego materiału. Woda nie powoduje zmiany termiki materiału, nie następuje więc jego nagrzewanie, zmiana kolorystyki lub struktury powierzchni. Z wykorzystaniem technologii CNC można wycinać praktycznie dowolne kształty w materiale.

Od metalu po szkło i kamień

Zaletą cięcia wodą jest jej uniwersalność. Cięcie strumieniem wody można wykorzystać do obróbki praktycznie wszystkich materiałów, począwszy od stali nierdzewnej poprzez szkło, a na tworzywach sztucznych czy kamieniu kończąc.

Water jet umożliwia:

– cięcie kamienia (marmur, granit, konglomerat),
– cięcie metali (stal, aluminium, metale nieżelazne),
– cięcie glazury, gresu oraz innych płytek ceramicznych,
– cięcie drewna,
– cięcie szkła,
– cięcie plastiku oraz innych tworzyw sztucznych,
– cięcie płyt betonowych,
– cięcie gumy.

Cięcie strumieniem wody jest wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na bezpieczną i precyzyjną obróbkę materiałów.