ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Cięcie szkła jest wysoce ryzykowne, ale metoda cięcia wodą jest najbezpieczniejsza

Szkło to niezwykle elegancki, ale jednocześnie kruchy materiał wykończeniowy. Do jego ciecia, szlifowania oraz obróbki wykorzystywane są specjalne urządzenia. Cięcie wodą ? Water Jet to jedyny pewny sposób pozwalający obrabiać szkło oraz zachować jego oryginalne parametry.

Dzięki usłudze cięcia wodą, jaką oferuje firma Metconcept można bez problemu ciąć szkło na wymiar, wycinać z niego różne elementy lub otwory. Woda jest doskonałym narzędziem tnącym, dzięki któremu obrabiany materiał nie zmienia swoich oryginalnych właściwości mechanicznych, zachowuje wysoką estetykę, a także jest prosty w montażu.

Cięcie szkła na wymiar ? tylko wodą!

Water Jet pozwala na cięcie szkła o maksymalnej grubości do 195 milimetrów. Szkło układane jest na specjalnym stole o wymiarach 2×4 metry. Strumień wody pod dużym ciśnieniem oraz o małej średnicy doskonale tnie szkło i nie powoduje uszkodzeń. Szkło nie nagrzewa się, nie rysuje, nie pęka i nie zmienia koloru.

Wycinanie otworów

Stosując Water Jet w szkle hartowanym można bez problemu wycinać otwory o różnym kształcie oraz średnicy. Otwory mogą być przeznaczone pod gniazda elektryczne (panele szklane), baterie (blaty kuchenne i łazienkowe), a także elementy montażowe (balustrady, schody).

Wycinanie kształtów

Przy pomocy wody w arkuszach szkła można wycinać dowolne elementy. Tu ograniczeniem jest wyłącznie ludzka wyobraźnia. Usługa przeznaczona może być dla architektów, projektantów wnętrz, designerów czy firm zamawiających szyldy czy gadżety reklamowe.