ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Czy wiesz, że… Czyli 5 ciekawostek na temat cięcia wodą

Cięcie wodą to świetna metoda przygotowania precyzyjnych elementów z takich materiałów, jak stal, beton, kamień, plastik czy szkło. Przy pomocy strumienia wody można tworzyć takie kształty, których uzyskanie nie jest możliwe przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.

Inwestorzy, którym zależy na bardzo dobrej jakości wykonywanych elementów już dawno zrezygnowali z tradycyjnych form cięcia i postawili na wykorzystanie technologii water jet. Nic w tym dziwnego, gdyż ta metoda jest po prostu skuteczna. Czy wiesz, że w porównaniu do innych metod cięcia, np. termicznej czy mechanicznej cięcie wodą jest:

Szybsze

Cięcie wodą jest znacznie szybsze niż piłą, laserem czy tarczą. Cięcie dokonywane jest przez odpowiednio zaprogramowaną maszynę, która się nie męczy oraz jest dokładna w tym, co robi.

Bezpieczniejsze

Strumień wody pod ciśnieniem jest znacznie bezpieczniejszy i dużo bardziej kontrolowalny niż piła mechaniczna. Podczas cięcia nie powstaje wysoka temperatura, nie pojawia się ogień, opary czy szkodliwe i denerwujące opiłki.

Bardziej precyzyjne

Żaden człowiek nie może się równać z maszyną pod względem precyzji cięcia. Dzięki cięciu wodą w dowolnym materiale można wykonywać dowolne kształty. Nie jest to możliwe przy tradycyjnych sposobach cięcia.

Ekologiczne

Wykorzystując do cięcia wodę dbamy o środowisko. Nie produkujemy ciepła, nie tworzymy oparów. Ważne jest również to, że w przypadku cięcia materiału lub wycinania w nim otworów jest minimalna ilość odpadu.

Tańsze

Cięty materiał jest bezpieczny. Nie zmienia koloru, nie pęka, nie traci swoich oryginalnych właściwości mechanicznych. Dzięki temu może być w pełni wykorzystany. Ma to bezpośredni wpływ na oszczędność pieniędzy przez inwestora.