ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Zalety zastosowania technologii CNC w gięciu blach

Wiele dziedzin gospodarki korzysta obecnie z benefitów jakie daje wprowadzanie procesów opartych na nowoczesnych technologiach wykorzystujących komputery i specjalistyczne oprogramowanie informatyczne. Nie inaczej jest w branży obróbki metali, w której coraz częściej stosowane są maszyny sterowane komputerowo.

Jakie korzyści można uzyskać dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii?

Bardzo duża dokładność

Sterowanie numeryczne (CNC) umożliwia precyzyjne wykonywanie detali o bardzo złożonych kształtach. Nad prawidłowym przebiegiem procesu gięcia blachy czuwa komputer.

Nie oznacza to oczywiście całkowitej eliminacji czynnika ludzkiego. Praca maszyny nadzorowana jest przez operatora i razie potrzeby możliwe jest naniesienie niezbędnych korekt.

Zgodność z projektem i powtarzalność wykonania

Wykorzystywanie sterowania numerycznego sprawia, że gotowe produkty są w 100 procentach zgodne z nawet z najbardziej skomplikowanymi projektami. Zastosowanie nowoczesnych maszyn do gięcia blachy umożliwia także uzyskanie całkowitej powtarzalności, dzięki czemu wszystkie gotowe produkty są identyczne.

Oszczędność czasu i materiału

Zastosowanie najnowocześniejszych technologii to także możliwość uzyskania dużych oszczędności. Duża precyzja obróbki sprawia, że minimalizowane są straty materiału. Natomiast powtarzalność powoduje ogromną oszczędność czasu. Dzięki temu nawet najbardziej skomplikowane zamówienia realizowane są nawet w kilka godzin.