ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Pomost podtrzymujący transportery

Pomost podtrzymujący transportery

 

Od listopada 2016 roku pracujemy nad dużym projektem dotyczącym konstrukcji pomostu ze stali węglowej. Stalowa konstrukcja ważąca ponad 40 ton, o długości 50 m, będąca szkieletem podtrzymującym transportery produkcyjne na hali firmy. Pomost wykonany zgodnie z normą PN-B 6200 jako konstrukcja o podwyższonych wymaganiach wykonawczych, z klasą wykonania EXC2 (wg. PN-EN 1090).

Prace były wykonywane partiami i dostosowane do wymagań produkcyjnych klienta. Niestety musieliśmy pracować częściowo podczas przestojów, jako że pomost powstawał nad 6 liniami produkcyjnymi. Temat realizowany był przez grupę 8 pracowników w tym spawaczy, brygadzistów, monterów oraz kierownika projektu. Nadzór nad warunkami bezpieczeństwa pracy naszych pracowników prowadził nasz specjalista ds. BHP i PPOŻ. Na miejscu odbywały się prace na wysokości, prace spawalnicze oraz monterskie.

Projekt prócz wykonania konstrukcji obejmował również prace mające na celi adaptację urządzeń biorących udział w transporcie produktów. Należało przenieść bufory na nowy pomost tak aby ich wysokość była odpowiednia do nowej pozycji transporterów. Relokacji poddane były 4 bufory, 1 bufor musieliśmy odtworzyć nowy.

Był to wieloetapowy projekt, kompleksowo prowadzony, począwszy od kontaktu z projektantem podczas planowania, a skończywszy a pracach związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy operatorów pracujących na nowych stanowiskach pracy.

przygotowywanie pomostu

Przygotowywanie pomostu

cięcie stali na flansze pomostu

cięcie stali na flansze pomostu