ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Cięcie wodą w przemyśle motoryzacyjnym

Już od dłuższego czasu przemysł motoryzacyjny korzysta z maszyn do cięcia wody, aby zwiększyć efektywność produkcji. Jakie zalety ma cięcie wodą w przemyśle motoryzacyjnym?

Strumień wody jest bardzo precyzyjny i nadaje się do cięcia nawet najtwardszych i najgrubszych materiałów, takich jak np. stal i tytan. Jest to bardzo ważne w szczególności w przemyśle motoryzacyjnym. Zapewne każdy pracujący w tej branży wie, że cięcie wodą jest bardzo praktyczne, wydajne, bezpieczne i przy okazji chroni środowisko.

Cięcie wody w przemyśle motoryzacyjnym

Technika cięcia wody sprawdza się przy cięciu elementów zewnętrznych i wewnętrznych jak np. podsufitki, dywany, drzwi, listy, materiały do izolacji akustycznej. Przy niskiej temperaturze cięcie wody ma duże zastosowanie w produkcji niewielkich detali.  Proces cięcia wodą zapewnia efekty bardziej estetyczne i  dokładniejsze, niż w przypadku stosowania tradycyjnych metod ? cięcia laserem czy plazmą. Obróbka za pomocą strumienia wody nie powoduje naprężeń mechanicznych w materiale. Dzięki temu nie musimy się obawiać odkształceń, twardnienia surowca czy powstawania zadziorów. Po zakończeniu pracy powierzchnia krawędzi jest gładka, jednolita, a więc nie są koniecznie prace frezarskie. Dzięki elektronicznemu programowaniu cięcia wykorzystanie materiału jest maksymalnie efektywne. Technika cięcia wody jest także ekologiczna, ponieważ podczas procesu nie powstają szkodliwe opary i odpady, które mogą szkodzić zdrowiu i zagrażać środowisku.