ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Balustrady stalowe ? idealne do budynków przemysłowych i publicznych

Budynki przemysłowe czy instytucje państwowe zaprojektowane są zazwyczaj niezwykle użytkowo, tak, aby potencjalni klienci mogli bez przeszkód poruszać się po tym terenie. Budynki te posiadają także szereg zabezpieczeń, które chronią klientów przed kontuzjami czy nieszczęśliwymi wypadkami. Taką też funkcję pełnią balustrady stalowe. Te solidne konstrukcje stalowe to jeden z podstawowych środków bezpieczeństwa!

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Balustrady stalowe to konstrukcje, które zwykle możemy spotkać w większości instytucji państwowych, w sklepach, a także budynkach przemysłowych. Sprawdzają się idealnie wszędzie tam, gdzie pomieszczenia zostają wyposażone w schody. Obecnie bardzo często możemy je spotkać w pobliżu schodów ruchomych. Te konstrukcje stalowe z pewnością chronią przed niechcianym upadkiem oraz poważniejszymi wypadkami.

Wykonanie balustrady stalowej

Konstrukcje te wykonane są najczęściej z niezwykle trwałego materiału, odpornego na wstrząsy oraz wgniecenia. Zazwyczaj jest to stal czarna lub kwasoodporna. Balustrady posiadają spore zabezpieczenie przed korozją, które zwykle dobiera się do poziomu występowania korozji w danym pomieszczeniu lub budynku. Trzeba pamiętać, że inne zabezpieczenia przed rdzewieniem i niszczeniem, będą miały konstrukcje stalowe, montowane na zewnątrz budynku ? na tarasach i przy wejściach. Zwykle stopień zabezpieczenia jest o wiele większy, ponieważ  muszą być odporne na deszcz, śnieg, wiatr i inne czynniki atmosferyczne i mechanicznie. Konstrukcje te są zwykle malowane proszkowo, co pozwala uzyskać zadowalający efekt pokrycia balustrady preparatem.

 

Niekiedy balustrady stalowe wykorzystywane są w przemyśle do ochrony bądź oddzielenia przestrzeni użytkowej od nieużytkowej. Stanowią także barierę i zabezpieczenie przed wstępem osób nieupoważnionych lub są wyposażeniem dziecięcego placu zabaw. Jakość materiałów i odporność na różnorodne czynniki są dobieranie najczęściej indywidualnie. Konstrukcje stalowe z pewnością stanowią niezbędne wyposażenie wszelkich instytucji.