Usługi gięcia wykonujemy prasą krawędziową ze sterowaniem numerycznym CNC, przeznaczoną do gięcia płaskich blach metalowych. Obrabiany przedmiot wyginany jest siłą belki dociskowej poruszającej się w dół. Siła nacisku sięga 1700 kN. Pozwala to na obrabianie elementów do grubości 15mm.
długość elementów giętych 4080mm
dokładność do0,05mm
Gięcie możliwe jest dzięki narzędziom ? stemplom i matrycom. To, jakie narzędzie zostanie użyte, zależy od metody gięcia blachy, tworzywa, grubości blachy i kąta. Przy nietypowych zamówieniach istnieje możliwość zamówienia stempli oraz matryc na indywidualne zamówienie. Wiąże się to z dłuższym okresem realizacji projektu.
Maszyna obsługiwana jest za pomocą ekranu dotykowego. Układ sterowania wylicza wszystkie parametry gięcia. Dzięki wyświetlaniu planu zbrojenia możemy minimalizować czasy przezbrojeń co wpływa na produktywność maszyny.
Nasza maszyna wyposażona jest w 5-osiowe zderzaki. Dają one możliwość gięcia w różnych płaszczyznach co oznacza, że z powodzeniem stworzymy elementy przestrzenne, np. lejki. Dzięki powtarzalnej dokładności pozycjonowania kąty gięcia odtwarzane są także przy dużych wielkościach partii.
Zapraszamy do wysyłania zapytań. Chętnie odpowiemy na Wasze wątpliwości.
Do wyceny potrzebujemy danych o typie i grubości materiału, promień gięcia blachy. Dodatkowo przesłany rysunek elementu do wygięcia spowoduje uśmiech na naszych twarzach oraz przyspieszy wycenę.
Gięcie blach to trwałe odkształcenie materiału pod wpływem momentu zaginającego.
Proces ten powinien odbywać się bez naruszenia spójności materiału. W przypadku przekroczenia charakterystycznej dla danego tworzywa wartości naprężenia nastąpi uszkodzenie giętego przedmiotu. Przy krytycznej wartości promienia gięcia blachy wystąpi zjawisko pękania. Dla metali bardziej plastycznych ta graniczna wartość pozwala zaginać znacznie mniejsze promienie. Niestety pękanie materiału mogą przyspieszyć jego niedoskonałości, np. rysy, nierówności, naderwania.
Fałdowanie w wyrobach giętych może zdarzyć się podczas powstawania naprężeń ściskających. Przeciwdziałać temu można wprowadzając dodatkowe siły rozciągające.
Wyceny dokonamy na podstawie treści formularza, który zamieszczony jest poniżej. Prosimy o dokładne wypełnienie wszystkich pól oraz, w miarę możliwości, załączenie rysunków w plikach dwg, pdf, jpg lub cad.
Załącz plik CAD a powrócimy z wyceną w przeciągu 12 godzin